Subkultura rave narodziła się w Europie w latach 80. i była pewnego rodzaju buntem przeciwko ówczesnym trendom w muzyce i w kulturze, pokojowym ujściem społecznych frustracji. Rejwy wróciły w Europie z niezwykłą siłą. Współcześnie to ruch, w którym przynależność do czegoś niezrozumiałego dla ogółu wydaje się kluczowa. Posiada unikalny język, muzykę, modę, charakterystyczne tatuaże - tribale i memowy charakter. Trolluje rzeczywistość z energią, jaką niegdyś grzmiał punk. Popularny wśród Rejwów stołeczny WIXAPOL działający od 2012 roku to cykl imprez, na których tempo grania osiąga nawet 180 bpm. Przyciąga coraz większe grono ubranych w dresy Kappa, Umbro lub Diadora i białe skarpety fanów hakkenowania, czyli wyczerpującego tańca rodem z gabberowych imprez lat 90.
https://www.instagram.com/chodakowskaewa Ich życiem rządzi rytm, odpowiednie żywienie, rozplanowane treningi. Zawodowo często zajmują się dietetyką lub są trenerami personalnymi. Dla pasji porzucają prace biurowe. Pracują ciężko nad swoją formą i stanowią grupę, która bardzo poważnie podchodzi do osiągania wyznaczonych sobie celów. Łączy ich też estetyka, która nie uznaje kompromisów - na sali liczy się efektywność i wygoda. Siłownia jest ich drugim domem - wymieniają się poradami, wspierają we wspólnych treningach. Na końcu jest satysfakcja, poczucie siły i przede wszystkim zdrowie, o czym informują na Instagramie i Facebooku. Po lewej stronie widzimy zdjęcie Ewy Chodakowskiej, niżej Marita Surma Majewska aka. Deynn oraz Daniel Majewski. https://www.instagram.com/deynn
Kucykarze, lepiej znani pod angielską nazwą „bronies”, to fanatyczni miłośnicy serialu dla dziewczynek „My Little Pony” o grupie magicznych wielkookich kucyków. Swoje hobby traktują bardzo poważnie, zrzeszają się na rozmaitych forach, ale też spotykają na żywo podczas zjazdów fanowskich, na których goszczą aktorów udzielających kucykom głosu . W przeciwieństwie do futrzaków, raczej nie przebierają się za swoich bohaterów, choć zdarza im się przyjmować kucykowe alter ego zwane ponysoną. Punktem wyjścia do stworzenia ponysony jest próba odwzorowania człowieka jako kucyka z serialu. Taki zabieg artystyczny nazywa się ponyfikacją.
Komentarze
Prześlij komentarz